BAŁKAŃSKIE KOPYTKA - BUŁGARIA - dzień 13

SLIVEN - NOVA ZAGORA – STARA ZAGORA – PLOVDIV – BELOVO – BOROVEC  SAMOKOV – DUPNICA – BLAGOEVGRAD – PROMAHONAS 


TRASA 450 km - MAPA

Poranek budzi nas pięknym słońcem. Jest dość wcześnie a nam się już nie chce spać. Śniadanie zjemy gdzieś w drodze. Kierujemy się na Starą Zagorę, przewodnik nie znajduje w niej nic ciekawego dla nas – chwila namysłu i już mamy plan na dzień dzisiejszy. Wczoraj Bułgaria zraziła nas trochę do siebie zatem obieramy ciut inny plan niż pierwotny.Mijamy Zagorę, po kilkunastu kilometrach wpadamy na autostradę, po drodze Plovdiv Z autostrady zjeżdżamy na Velingrad – dalej od zeszłego roku są tu jakieś objazdy więc odbicie na Borovec
Byliśmy tam 2 lata temu wchodząc na Musalę
tym razem jesteśmy pogniewani z Bułgarią – szukamy ciekawszych miejsc, może dlatego że ostatnio zwiedziliśmy już sporo, a wczorajsza przygoda nie nastraja optymistycznie. Wpinamy się po serpentynach, przed Borovec jest niewielki parking (42 16.844, 23 38.859) z możliwością nabrania lodowatej wody z czego skrzętnie korzystamy, gdyż zapasy się kończą. Dopiero podróżując w ten sposób człowiek potrafi docenić i oszczędzać wodę….
Potem już znaną drogą na Sandarski i Dupnicę, tam wjazd na drogą Sofia - Promahonas i mkniemy pomiędzy TIR’ami ku południowemu słońcu, które coraz mocniej daje nam się we znaki. Jeszcze tylko tankowanie – wiadomo im dalej na południe tym ropka będzie droższa niestety.