BAŁKANY OSIOŁKIEM - GRECJA - dzień 2

KAROUSADES - SIDARI - AGIOS STEFANOS - AGIOS GEORGIOS - ANGELOKASTRO - LAKONES - PALEOKASTRISA  - PELEKAS - SKALA - PERIVOLI

TRASA 105 km MAPA

Kolejny „obowiązkowy” punkt – skały Sidari – na samym zachodnim końcu miejscowości na plaży w lewo. Tworzą się tu duże wiry i odradza się pływanie w okolicy.


Jeżeli chodzi o jazdę po wyspie to naprawdę dość wąsko i w wielu miejscach trzeba kluczyć po wioskach plus nachylenie drogi.
 

 
Poza Paleokastrisa północno zachodnia część wyspy jest raczej spokojna – mało ludzi  


Agios Stefanos - prawie jak w Paleokastrisy
 

Przed Agios Giorgos kolejna fajna miejscówka z prysznicemZnów gaje. Za wioską Krini docieramy Angelokastro w miejscowości można zaparkować a ostatnie 500m lepiej się przespacerować (wąsko, kręto, stromo)


Przez Lakones w dół do Paleokastrisy (camping 2 km od morza) – na tym odcinku jest ruch wahadłowy gdyż dwa auta się nie zmieszczą. W sezonie spory ruch i problemy z zaparkowaniem. Na górę oczywiście można wjechać – tam też jest parking – ruch wahadłowy. Woda ma tu bajeczne kolory
Na górze przy klasztorze w Paleokastrisy spotykamy osiołka, który najwidoczniej ma ochotę na sesję zdjęciową. "lubię pozować, ej zróbcie jeszcze jedno, już wystarczy idę sobie"

W klasztorze jest przerwa pomiędzy 13-15 - mozna ten czas wykorzystać na zjedzenie małego co nieco w znajdującej się tutaj tawernie. W kaplicy nie można robić zdjęć, zatem kwiaty, drzemka i największe zainteresowanie jakim cieszyły się szczeniaki.Paleokastrisa ma też część typowo turystyczną, hotele  oraz camping (daleko od wody)

Kierunek południe. Tu się raczej nie zmieścimy, dlatego tędy przez Pelekas, Skalę znów do Perivoli -  Barbara Beach (Włosi nadal stoją)